Roman Vatandaşlara Yönelik Eylem Planı II. İzleme Değerlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

27 Şubat 2018Paylaş
a-A+
30 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve Roman vatandaşların yaşam koşullarının iyileştirilmesi amacıyla hazırlanan “Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi (2016-2021) ve I. Aşama Eylem Planı (2016-2018)” uygulamasının izleme ve değerlendirmesine yönelik 2018 yılı çalışmaları devam etmektedir.

Bu kapsamda Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi İzleme Değerlendirme Kurulu II. Toplantısı 23 Şubat 2018 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Karaman’ın başkanlığında Ankara’da gerçekleştirildi.

İzleme Değerlendirme Kurulu Toplantısında,  ilgili bakanlık ve kurumların I. Aşama Eylem Planı’nda  sorumlu oldukları eylemlerle ilgili 2017 yılında yapılanlar hakkındaki raporlar çerçevesinde hazırlanan sunum gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve akademisyenler eylem planında yer alan faaliyetler hakkındaki görüşlerini ifade ettiler ve ilgili kamu kuruluşu temsilcileri  eylem planı kapsamındaki çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Ayrıca 2019-2021 yıllarını kapsayacak olan 2. Aşama Eylem Planı hakkında hazırlık çalışmaları ele alındı. 
 
Toplantıda, eylem planında sorumluluğu olan ilgili kamu kurum ve kuruluş yöneticileri, Roman sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve akademisyenlerin yanı sıra gözlemciler de hazır bulundu. 

Haberin Fotoğrafları