Ordu’da “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında toplantı ve eğitici eğitimi yapıldı

16 Ekim 2018Paylaş
a-A+

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında Ordu ilinde istişare toplantısı ve eğitici eğitimi düzenlendi.

Programın açılış konuşmaları Vali Yardımcısı Adem ÖZTÜRK, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir ABDUŞOĞLU ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan OKUR tarafından yapıldı. Aile kurumunun önemi, evlilik öncesi eğitimlerin sağlayacağı fayda ve tüm kurumların bu işi sahiplenmesinin ve işbirliğinin öneminden bahsedildi.

Program,  Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Rahime BEDER ŞEN’ in proje sunumu ile devam etti.

Programa Vali Yardımcısı Adem ÖZTÜRK, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir ABDUŞOĞLU, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan OKUR, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, il emniyet müdürlüğü, il müftülüğü ve il sağlık müdürlüğü yetkilileri, sosyal hizmet merkezleri müdürleri ile çok sayıda kamu kurum kuruluşlarının üst düzey yetkililerin katıldığı toplantıda, projenin genel amacı, hedefleri ve projeden beklenen sonuçlar konuşuldu. İlde gerçekleştirilecek evlilik öncesi eğitimlerde yapılacak işbirliği ve planlamalar kararlaştırıldı. 

Programın ikinci gününde Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanlığı uzmanları ve AEP Formatörleri tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan meslek elemanlarına yönelik Evlilik Öncesi Eğitim Programı Eğitici Eğitimi düzenlendi.  Eğitimde AEP Formatörlerinden Süreyya BULUT “Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim?”, Mehmet Önder TEMEL “Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri”, Sibel DANIŞMAN UZBİLEK “Evlilik ve Sağlık”  ve ASP Uzmanı Ahmet Rasim KALAYCI ise “Aile Hukuku” konularını anlattı. Program sertifika töreni ile sona erdi.


Haberin Fotoğrafları