“Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında Muğla’da istişare toplantısı ve eğitici eğitimi düzenlendi

8 Ekim 2018Paylaş
a-A+

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Evlilik Öncesi Eğitim 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi” kapsamında Muğla ilinde istişare toplantısı ve eğitici eğitimi düzenlendi.
    Programın açılış konuşmaları Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir Abduşoğlu ve Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlkay Türkoğlu tarafından yapıldı. Program,  Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Rahime Şen’ in Muğla ili boşanma istatistiklerine de değindiği proje sunumu ile devam etti.
    Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdulkadir Abduşoğlu, Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlkay Türkoğlu, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, il emniyet müdürlüğü, il müftülüğü ve il sağlık müdürlüğü yetkilileri, sosyal hizmet merkezleri müdürleri ile çok sayıda kamu kurum kuruluşlarının üst düzey yetkililerin katıldığı toplantıda, projenin genel amacı, hedefleri ve projeden beklenen sonuçlar konuşuldu. İlde gerçekleştirilecek evlilik öncesi eğitimlerde yapılacak işbirliği ve planlamalar kararlaştırıldı.
Programın ikinci gününde Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanlığı AEP Formatörleri ve uzmanları tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan meslek elemanlarına yönelik Evlilik Öncesi Eğitici Eğitimi düzenlendi.  Eğitimde Uzman Yardımcısı ve AEP Formatörü Esra YAMAN “Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim?”, Psikolog ve AEP Formatörü Binay Bilge ANNAK “Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri”, AEP Formatörü Sibel DANIŞMAN UZBİLEK “Evlilik ve Sağlık”  ve ASP Uzmanı Ahmet Rasim KALAYCI ise “Aile Hukuku” konularını anlattı. Program sertifika töreni ile sona erdi.

Haberin Fotoğrafları