Burdur’da Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Eğitimi verildi

Burdur Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek” konulu eğitim verildi.

Yüksek derecede deprem riskinin bulunduğu Burdur ilinde olası afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak amacıyla düzenlenen eğitime, Türkiye Afetle Mücadele Planı (TAMP) kapsamında psikososyal destek çözüm ortağı olan;  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeli ile Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkanı İbrahim TOROS katıldı.

Eğitim kapsamında Çevre Mühendisi Nazan ÖZTEKİN, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murat KUŞ, Öğretim Üyesi Dr. Gül ERGÜN ve Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görev yapan Psikolog İrfan KÜÇÜK tarafından, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Müdahale,  TAMP ve Yerel Plan konularında eğitim verildi.


Sonraki Sayfa: Roman Vatandaşlara Yönelik Eylem Planı II. İzleme Değerlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Önceki Sayfa : Evlilik Öncesi Eğitim Programı 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi 2. Aşaması İzmir’de düzenlenen istişare toplantısı ile başladı