BAĞIMLILIKLA MÜCADELEDE YANINIZDAYIZ

7 Ocak 2019Paylaş
a-A+

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz, “Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi ve Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı” çerçevesinde uyuşturucu sorununun çözümüne yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede tedavi kadar, tedavi sonrasında kişinin sosyal hayata uyumunu sağlamak ve uyuşturucuya tekrar başlamasını önlemek amacıyla Genel Müdürlüğümüz, Sosyal Uyum çalışmalarını yürütmektedir.  Sosyal Uyum çalışmaları kapsamında Sosyal Hizmet Merkezlerinde Sosyal Uyum birimleri açılmaktadır. 2017 yılında İstanbul, Ankara ve Antalya’da açılmaya başlanan Sosyal Uyum Birimlerimizin sayısı 21’e ulaşmıştır.

Sosyal Uyum birimlerimizde kısa ve uzun süreli tedavilerini tamamlamış 18 yaş ve üstü uyuşturucu bağımlılarından gönüllü olan tüm bireylere gündüzlü hizmet veriyoruz. Sosyal Uyum birimleri İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Diyarbakır, Van, Sakarya, Manisa, Erzurum, Eskişehir, Konya, Denizli, Samsun, Adana, Tekirdağ, Trabzon, Elazığ, Mersin, Bursa’da hizmetlerine devam ediyor.

Genel Müdürlüğümüz ayrıca Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) Eğitimi ve Aile Eğitim Programı (AEP) Bağımlılık Modülü kapsamında uyuşturucu ile mücadelede farkındalık eğitimlerini toplamda 434,959 kişiye verdik ve yaygınlaştırarak sürdüreceğiz.