Ankara’da “Evlilik Öncesi Eğitim Programı” kapsamında Eğitici Eğitimi yapıldı

30 Kasım 2018Paylaş
a-A+

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmaları ve evliliğe ‘iyi bir başlangıç yapabilme’ fırsatı vereceği düşünülerek oluşturulan “Evlilik Öncesi Eğitim Programı” kapsamında Ankara’da Eğitici Eğitimi düzenlendi. 

Söz konusu eğitim Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Altındağ Sosyal Hizmet Merkezinde gerçekleştirildi. Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Rahime BEDER ŞEN tarafından açılışı gerçekleştirilen program Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programına ilişkin bilgilendirme ile devam etti. 

Aile Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Eğitim Programı Formatörleri Sibel DANIŞMAN UZBİLEK ve Binay Bilge ANNAK tarafından Altındağ Sosyal Hizmet Merkezinde çalışan 23 meslek elemanına “Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim?”, “Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri”, “Evlilik ve Sağlık”  ve “Aile Hukuku” konularını anlatıldı. Program Altındağ Sosyal Hizmet Merkezi idarecilerinin katıldığı sertifika töreni ile sona erdi.

Haberin Fotoğrafları