Afet ve Acil Durumlarda Psikosoyal Destek Hizmetleri Temel Düzey Eğitici Eğitimi

11 Temmuz 2018Paylaş
a-A+

    Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkanlığı ve UNICEF iş birliğinde Pazartesi günü İzmir’de başlayan   “Afet ve Acil Durumlarda Psikosoyal Destek Hizmetleri Temel Düzey Eğitici Eğitimi” bugün sona erdi.

    02-06 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitime, Bakanlık taşra teşkilatında görevli afet ve acil durumlarda deneyimli psikolog ve sosyal çalışmacılar ile destek çözüm ortakları; Türk Kızılayı, AFAD, MEB ve Sağlık Bakanlığı temsilcileri katıldı.  ASPB, UNICEF ve Türk Kızılayı’ndan katılan eğitimciler tarafından verilen eğitimler kapsamında; psikososyal müdahale ve temel ilkeleri, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), uluslararası, ulusal ve yerel afet yapılanması, travma ve yas süreci, psikolojik ilk yardım, psiko-eğitim, çalışana destek, incinebilir gruplarla çalışma konuları teorik ve uygulamalı bir şekilde ele alındı.

    Katılımcıların olası afet ve acil durumlarda etkin ve doğru müdahale etme becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim programı kapsamında bir deprem tatbikatı yapıldı. Program, tatbikatın değerlendirilmesi ve eğitmenler için sunum becerileri eğitimi ile son buldu.


Haberin Fotoğrafları