Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Hizmetini Koordine Eden Bakanlığımız Personeline Toplum Temelli Psikososyal Destek Eğitimi verildi

25 Aralık 2018Paylaş
a-A+

Afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmetleri alanında görev yapan personelin kapasitesini uluslararası eğitimler ile desteklemek amacıyla 22-24 Aralık 2018 tarihleri arasında Ankara’da "Toplum Temelli Psikososyal Destek Eğitimi" verildi. 

Türkiye Kızılay Derneği’nin aracılığıyla Uluslararası Kızılay Kızılhaç Dernekleri Psikososyal Merkezi (IFRC)  tarafından Genel Müdürlüğümüz Göç, Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Daire Başkanlığı personeli ile destek çözüm ortaklarından Türkiye Kızılay Derneği, MEB, Sağlık Bakanlığı ve AFAD’dan toplam 30 personele eğitim verildi. IFRC eğitmeni Razan OBEID tarafından verilen üç günlük eğitimde “Afet, Psikososyal Yaklaşım ve Stratejisi, Toplum Katılımlı Etkinlikler, Stresi Yönetme ve Başa Çıkma” konuları uygulamalı bir şekilde ele alındı. Verimli geçen eğitim, katılımcılara katılım belgesinin verilmesiyle son buldu. 

Haberin Fotoğrafları