Haberler

Kırşehir’de Aile Eğitim Programı Kapsamında Eğitici Eğitimi düzenlendi

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce 09-13 Nisan 2018 tarihlerinde AEP Eğitici Eğitimi Programı düzenlendi.

Koruyucu ve Önleyici Hizmetler Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezlerinin Desteklenmesi Projesi Eğitim Programı Antalya’da başladı

Aile ve Sosyal Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ile iş birliği içinde yürütülen “Koruyucu ve Önleyici Hizmetler Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezlerinin Desteklenmesi Projesi Eğitim Programı” Antalya’da başladı.

Evlilik Öncesi Eğitim Programı 2017-2018 Yaygınlaştırma Projesi 2. Aşaması İzmir’de düzenlenen istişare toplantısı ile başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Evlilik Öncesi Eğitim Programının ülke genelinde yaygınlaştırılması kapsamında İzmir’de “Evlilik Öncesi Eğitim Programı Yaygınlaştırma Projesi 2. Aşaması İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi.

Burdur’da Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Eğitimi verildi

Burdur Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek” konulu eğitim verildi.

Roman Vatandaşlara Yönelik Eylem Planı II. İzleme Değerlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Roman Vatandaşlara Yönelik Strateji Belgesi İzleme Değerlendirme Kurulu II. Toplantısı 23 Şubat 2018 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Karaman’ın başkanlığında Ankara’da gerçekleştirildi.

''2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı personelini istihdam etmeyi planlıyoruz"

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, 2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelini istihdam etmeyi planladıklarını bildirdi.

Ankara’da Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi düzenlendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 05-09 Şubat 2018 tarihlerinde Eğitici Eğitimi gerçekleştirildi.

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel Eğitimi tamamlandı

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Hizmetinin yaygınlaştırılması, kalite ve etkinliğinin arttırılması amacı ile düzenlenen Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel Eğitimi 22 Aralık 2017 tarihinde Antalya'da tamamlandı.

Bolu’da heyelandan zarar gören vatandaşlarımıza psikososyal destek hizmeti verildi

Bolu’nun Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu köyünde 13 Aralık’ta meydana gelen heyelandan zarar gören ailelere, Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı psikososyal müdahale ekiplerimiz tarafından psikososyal destek hizmeti verildi.

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel ve Süpervizyon Eğitimi Antalya'da başladı

Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Hizmetinin yaygınlaştırılması, kalite ve etkinliğinin arttırılması amacı ile düzenlenen Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Temel Eğitimi ile Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı Süpervizyon Eğitimi başladı.